Urodził się 10 lipca 1900 roku w Sabni, pow. Sokołów, syn Jana i Katarzyny.
Mieszkał ostatnio w Felsztynie, powiat Sambor w województwie lwowskim.
We wrześniu 1939 roku był w ugrupowaniu oddziałów Wojska Polskiego, które w drodze swego przemarszu po starciach z niemieckimi grupami dotarły do miasta Stryj. Tam ukraińscy nacjonaliści dokonywali mordów na ludności polskiej. Przybyłe oddziały Wojska Polskiego stanęły w obronie polskiej ludności. Władysław Nazarczyk zorganizował i urządził stanowisko ogniowe z bronią maszynową (CKM) stanowiąc zarazem załogę tego stanowiska z kolegą, nauczycielem ze szkoły w Felsztynie.
W czasie walki kolega nauczyciel został zabity, a dalszą obronę przerwało wkroczenie wojska sowieckiego (19.09.1939). Na wezwanie do złożenia broni Władysław Nazarczyk broni nie złożył. Podczas szamotaniny został zraniony. Żołnierz sowiecki pchnął go bagnetem w rękę. Został aresztowany i doprowadzony do grupy żołnierzy polskich wziętych do niewoli.
Była to relacja naocznego świadka byłego Komendanta Straży Pożarnej w Felsztynie.
W grudnia 1939 lub na początku 1940 żona Józefa Nazarczyk otrzymała kartkę pocztową z obozu w Krzywym Rogu pisaną w imieniu Władysława Nazarczyka przez szwagra Al. Gorzyńskiego „bo Władzio ma chorą rękę”. Była to jedyna wiadomość, jaką rodzina otrzymała.
13 kwietnia 1940 roku Józefa Nazarczyk z dziećmi została wywieziona na Syberię, gdzie zmarła w 1943 roku (zamarzła). Dzieci Władysława i Józefy Nazarczyków to syn Zbigniew i córka Maria Czerechowicz z domu Nazarczyk.
Władysław Nazarczyk został odznaczony pośmiertnie „Medalem za udział w wojnie 1939” i Krzyżem Kampanii Wrześniowej 1939.
OSTASZKÓW
Lista NKWD nr 020/1 z 9 IV 1940 r.,
poz. 90