Urodzony 5 lutego 1896 w Opatowie, woj. kieleckie, syn Wincentego i Katarzyny z domu Wyrzykowska. W 1913 wstąpił do Seminarium Nauczycielskiego w Solce nad Wisłą. Szkoła z powodu wybuchu I wojny światowej została przeniesiona do miejscowości Gorbatow w guberni Niżnyj Nowgorod. Tam w 1917 uzyskał maturę. Potem był na przeszkoleniu wojskowym w Moskwie. Zamiast jednak do wojska rosyjskiego trafił w końcu 1917 do I Korpusu Polskiego gen. Józefa Dowbór-Muśnickiego.
Po demobilizacji Korpusu wiosną 1918 powrócił do Opatowa i objął tutaj posadę nauczycielską. W tym czasie do listopada 1918 roku działał w konspiracyjnej Polskiej Organizacji Wojskowej. Od lipca 1919 do października 1920 roku służył w Wojsku Polskim, w 71 pp. W jego szeregach wziął udział w wojnie polsko-bolszewickiej. Po demobilizacji pracował jako nauczyciel w Szewnie gmina Częstocice pow. Opatów.
W nieznanych okolicznościach dostał się we wrześniu 1939 roku do sowieckiej niewoli. Przebywał w obozie jenieckim w Starobielsku, skąd przesłał do rodziny kartkę pocztową. Zginął rozstrzelany w kwietniu 1940 w siedzibie NKWD w Charkowie.
Żona Jana Maja Regina (1910) oraz córki: Janina (1928) i Wita (1931) mieszkały zarówno przed wojną, jak i w czasie okupacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obydwie córki należały do Szarych Szeregów. Żona Regina oraz młodsza córka Wita z zawodu nauczycielka, mieszkały w Ostrowcu Świętokrzyskim. Starsza córka Janina, farmaceutka, w 1960 roku przeprowadziła się do Bydgoszczy.