Stefan Romuald Lisowski urodził się 22 lipca 1908 roku w Białej Podlaskiej, w rodzinie Michała i Jadwigi Florentyny z Łotockich, właścicieli składu aptecznego.
Szkołę średnią ukończył w 1929 roku w Miejskim Koedukacyjnym Gimnazjum w Otwocku. Po maturze wstąpił na Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po dwóch latach studiów odbył służbę wojskową w Szkole Podchorążych Rezerwy w Rawie Ruskiej i w 5 p.p.leg. w Wilnie, gdzie uzyskał stopień podporucznika rezerwy. W 1936 roku ukończył studia wyższe, otrzymując dyplom inżyniera leśnika. Za pracę dyplomową „Transport leśny drewna i nowa taryfa towarowa obwiązująca od 15.III.1936 r.” otrzymał notę celującą.
27 grudnia 1937 roku ożenił się z Krystyną Marią Wyrożębską, a następnie wyprowadził się do Nowogródka, gdzie otrzymał pracę w nadleśnictwie.
W trakcie pracy Ojciec realizował swoją pasję fotograficzną. W archiwum rodzinnym znajduje się wiele fotografii przyrody, architektury i ludności z okolic Nowogródka.
W marcu 1939 roku urodziła mu się córka Ewa Elżbieta.
W sierpniu 1939 roku został zmobilizowany. Nie wiadomo, jakie były jego losy w kampanii wrześniowej ani w jakich okolicznościach został wzięty do niewoli. W domu zachowała się kartka pocztowa z 18 lutego 1940, wysłana z obozu w Starobielsku. Stamtąd przyszedł od niego również telegram o treści: „Ucałujcie osobiście Andrzejka” (trzyletni kuzyn mieszkający w Otwocku). Telegram był zawoalowaną formą przekazania informacji o konieczności ucieczki z terenu radzieckiej okupacji do Generalnego Gubernatorstwa, w celu uniknięcia wywózki w głąb ZSRR. 12 kwietnia 1940 roku moja Mama Krystyna Lisowska, moi Dziadkowie Adam i Elżbieta Wyrożębscy i ja zostaliśmy wywiezieni do Kazachskiej SSR na pięć lat i 11 miesięcy.
Przez cały czas pobytu na zsyłce nie było z żadnego kontaktu z Ojcem ani informacji o jego losie. Wszelkie poszukiwania zaginionego Ojca realizowane poprzez Czerwony Krzyż nie dały rezultatu. W dniu 19 lipca 1948 roku Sąd Grodzki we Wrocławiu wydające orzeczenie uznające Stefana Lisowskiego za zmarłego.
W pracy Jędrzeja Tucholskiego Mord w Katyniu (Warszawa 1991) Stefan Lisowski został wymieniony jako ofiara Zbrodni Katyńskiej, a na liście katyńskiej jego nazwisko znajduje się w poz. 2007.
Pośmiertnie został odznaczony Odznaką Pamiątkową Krzyż Kampanii Wrześniowej 1939 r. (nr leg.11458) i awansowany do stopnia porucznika.
We Wrocławiu znajduje się Dąb Pamięci z jego nazwiskiem.