Urodził się 18 czerwca 1884 roku w Warszawie, syn Antoniego i Marianny z Sikorskich.
Absolwent Gimnazjum w Warszawie. Studia w Instytucie Weterynarii w Warszawie rozpoczął w 1904 roku. W 1905 roku w wyniku zamieszek studenckich Instytut został zamknięty przez władze rosyjskie. W dwa miesiące po otwarciu Instytutu 16 maja 1907 został postrzelony przez oddział kozaków. Oprócz niego zostali ranni inni studenci (K. Millak, Uczelnia Weterynaryjna w Warszawie 1840/1965). Przeniósł się następnie na studia do Dorpatu, bardzo popularnego w owym czasie wśród Polaków ośrodka akademickiego. Do nauki w Dorpacie zachęcała, oprócz dobrego europejskiego poziomu naukowego, szczególna, wolnościowa atmosfera miasta. Działały tu polskie korporacje akademickie. Filistrem jednej z nich założonej przez studentów Instytutu Weterynaryjnego, Lutycji, był od 1909 roku. Dyplom lekarza weterynarii uzyskał w 1911 roku.
Po ukończeniu studiów od maja do września 1911 roku zostaje przydzielony do zespołu weterynaryjnego leczącego konie pracujące przy kanałach w Szlisselburgu. Na państwową służbę rosyjską jako powiatowy lekarz weterynarii w Wagarszapacie, w powiecie eczmijadzińskim, guberni erewańskiej, został skierowany 23 stycznia 1912 roku. Ze stanowiska tego w listopadzie 1914 roku został powołany do armii czynnej w służbie rosyjskiej. Do 3 stycznia 1917 roku służył w 152 obozowym batalionie jako młodszy lekarz weterynarii, a następnie do 3 stycznia 1918 roku w I Astrachańskim kozackim pułku jako starszy lekarz weterynarii.
W 1918 roku wraca do kraju i obejmuje stanowisko lekarza powiatowego weterynarii w Sierpcu. Od kwietnia 1920 roku do lutego 1921 roku służy w Wojsku Polskim jako starszy ordynator szpitala koni I Armii w szarży kapitana. Po zwolnieniu do rezerwy wraca do Sierpca na poprzednie stanowisko. 29 maja 1923 roku otrzymuje od ministra rolnictwa i dóbr państwowych nominację na stanowisko państwowego lekarza weterynarii przy starostwie w Sierpcu w obrębie województwa warszawskiego. Za wyjątkowo gorliwą i owocną pracę w służbie państwowej 9 listopada 1931 roku zostaje odznaczony srebrnym krzyżem zasługi przez prezesa Rady Ministrów. Z kolei 14 maja 1938 roku otrzymuje od wojewody warszawskiego brązowy medal za długoletnią służbę.
We wrześniu 1939 roku w stopniu majora zostaje powołany do wojska przez RKU Modlin. W wojnie obronnej 1939 roku jest kierownikiem szpitala polowego koni. Trafia do niewoli sowieckiej. Osadzony w obozie w Starobielsku. Był jednym z ponad stu lekarzy weterynarii więzionych (Starobielsk, Kozielsk) i zamordowanych przez NKWD.
Rozstrzelany w Charkowie, pochowany w Piatichatkach (Starobielsk, Lista NKWD, poz. 2001).
Najbliższa rodzina: żona Stanisława z domu Górecka, syn Januariusz Jerzy i córka Maria Wiesława zostali ewakuowani z Sierpca przez Warszawę do Radzynia. Po powrocie z ewakuacji przebywali przez okres okupacji u rodziny w Raciążu.
W styczniu 1940 roku Niemcy zaproponowali Stanisławie Linsenman wydobycie męża Władysława z niewoli sowieckiej za podpisanie przez rodzinę volksdeustch listy. Zdecydowanie odmówiła.
Ze Starobielska przyszła tylko jedna karta, pieczołowicie przechowywana przez żonę, niestety po jej śmierci korespondencja ta zaginęła.