Urodził się 20 czerwca 1906 roku w Petersburgu, syn Karola i Jadwigi.
Studia ukończył w roku 1930 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie specjalizując się w zakresie mleczarstwa i serowarstwa. Po studiach pozostał na uczelni na stanowisku starszego asystenta w Zakładzie Mikrobiologii i Przemysłu Rolnego. W 1932 rozstał się z uczelnią i odbył kilkumiesięczny staż w Liebefeld (Szwajcaria) w znanym instytucie mleczarskim.
Po powrocie do kraju przenosi się do Cieszyna, gdzie rozpoczyna pracę jako wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Gospodarstwa Wiejskiego prowadząc zajęcia z technologii mleka. Był współtwórcą i kierownikiem Doświadczalnej Stacji Serowarskiej w Bażanowicach k/ Cieszyna, gdzie przygotował pionierską produkcję sera ementaler w Polsce. Był powszechnie uznanym fachowcem w dziedzinie mikrobiologii i technologii mleczarskiej a szczególnie w serowarstwie. Niestety rozwój wydarzeń uniemożliwił Mu twórczy udział w kształtowaniu mleczarstwa polskiego, a był on wszak już wtedy oceniany jako wybitny praktyk i teoretyk w tej dziedzinie.
W roku 1934 ożenił się z koleżanką ze studiów Haliną Flesz, która pracowała później wraz z Nim w Doświadczalnej Stacji Serowarskiej w Bażanowicach jako wolontariusz. Trzy lata później urodziła się Jego córka Hanna.
W sierpniu 1939 roku wyjechał wraz z małżonką na urlop na Węgry, ale zbliżająca się wojna zmusiła ich do powrotu do kraju. Powołanie do wojska otrzymał w końcu sierpnia 1939 roku. Wyjechał do Włodzimierza Wołyńskiego jako porucznik rezerwy artylerii przeciwlotniczej. Ranny w początkach wojny. Po rosyjskiej inwazji na Polskę 17 września 1939 roku zagarnięty przez Armie Czerwona i osadzony w obozie w Starobielsku. W końcu stycznia 1940 roku rodzi się jego syn Zbigniew i wiadomość ta podobno do Niego dociera.
Zamordowany wraz z innymi w Charkowie i pogrzebany w miejscu straceń Piatichatki.
Żona jego Halina wraz dziećmi spędziła wojnę we wsi Chybice k/Starachowic, gdzie prowadziła mleczarnię współpracując z lokalnymi oddziałami AK. Po zakończeniu wojny wróciła do Cieszyna i kontynuowała pracę w Doświadczalnej Stacji Serowarskiej, a także w Wyższej Szkole Gospodarstwa Wiejskiego.
W 1950 przeniosła się do Olsztyna, gdzie była współtwórcą Wydziału Mleczarskiego Wyższej Szkoły Rolniczej i wieloletnim kierownikiem Zakładu Mikrobiologii na tym Wydziale. Zmarła w roku 1999.
Córka Hanna ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku i była znanym onkologiem. Obecnie na emeryturze.
Syn Zbigniew ukończył Wydział Rybacki w Wyższej Szkole Rolniczej w Olsztynie. Pracował w Organizacji Wyżywienia i Rolnictwa FAO/ONZ w Rzymie oraz przez wiele lat w Morskim Instytucie Rybackim w Gdyni, którego był dyrektorem. Obecnie na emeryturze.
STAROBIELSK
Lista NKWD poz. 1793