Urodził się 13 marca 1895 roku we Lwowie, jako syn Antoniego, urzędnika bankowego, i Bronisławy z Jędrychów, do czasu zamążpójścia nauczycielki.
Jeszcze w latach szkolnych działał w tajnym skautingu i w „Zarzewiu”. Należał do organizacji strzeleckich. W roku 1914 rzuca studia leśnicze i na początku sierpnia wstępuje do dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego oddziałów, z których powstała I Brygada Legionów. Walczy w 1. Pułku tej Brygady. W roku 1915 w bitwie pod Konarami zostaje ciężko ranny. Po kryzysie przysięgowym w roku 1917 jako obywatel austriacki zostaje wysłany na front włoski. Tam zostaje ranny po raz drugi. W czerwcu 1918 udaje mu się zbiec z wojska austriackiego i przedostać do kraju.
Działa w POW okręgu lubelskiego, jest komendantem obwodu Puławy. W grudniu 1918 roku zostaje przyjęty do Wojska Polskiego w stopniu podporucznika. Służy najpierw w 5., a potem w macierzystym 1. Pułku Piechoty Legionów, w którego szeregach walczy w czasie kampanii
1919 – 1920. Wyróżnia się szczególnie w czasie ciężkich walk o Białystok w dniu 22 sierpnia 1920 roku. Wojnę polsko-bolszewicką kończy w stopniu kapitana.
Po wojnie pozostaje w wojsku awansując kolejno; w roku 1924 na majora, w 1930 na podpułkownika. W czasie zamachu majowego bierze udział w działaniach po stronie marszałka Piłsudskiego. W roku 1930 kończy Wyższą Szkołę Wojenną, uzyskując tytuł oficera dyplomowanego. W tym samym roku obejmuje stanowisko zastępcy dowódcy 1. Pułku Legionów w Wilnie. W roku 1933 zostaje zastępcą komendanta Centrum Wyszkolenia Piechoty w Rembertowie i dyrektorem nauk. Przez pewien czas w roku 1935 jest dowódcą Samodzielnego Batalionu Morskiego w Wejherowie. Pod koniec tego roku zostaje dowódcą 1 Pułku Piechoty Legionów w Wilnie. W roku 1938 awansuje do stopnia pułkownika.
W roku 1933 Kazimierz Burczak zawarł związek małżeński z Zofią Andruszewską, z którego to związku urodzili się w 1934 roku syn Zbigniew, a w 1939 córka Marzenna.
W czasie kampanii wrześniowej wyrusza na front wraz z 1. Pułkiem Piechoty, wchodzącym w skład Grupy Operacyjnej „Wyszków”, będącej odwodem naczelnego wodza. 14 września w czasie walk pod Trzcińcem zostaje ranny. Przewieziony do szpitala w Zaleszczykach dostaje się do niewoli
radzieckiej i trafia do obozu w Starobielsku, skąd przysyła późną jesienią 1 list.
Zostaje zamordowany wiosną 1940 w Charkowie w siedzibie NKWD (poz. 183 listy).
Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 października 2007 pułkownik dyplomowany Kazimierz Burczak zostaje pośmiertnie mianowany generałem brygady.
Otrzymane odznaczenia:
– Srebrny Krzyż Orderu Wojennego Virtuti Militari (nr 782)
– Złoty Krzyż Orderu Wojennego Virtuti Militari (nr 197 nadany zarządzeniem gen. Dywizji Władysława Andersa z 2 września 1948 za kampanię wrześniową)
– Krzyż Niepodległości
– Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
– Krzyż Walecznych (czterokrotnie)
– Złoty Krzyż Zasługi
– Medal 10-lecia
– Krzyż I Brygady „Za Wierną Służbę”